Fusion
Můj FusionKlikněte pro více fotekZávady


Ještě, aby jo, za ty prachy, ale přece jenom ...

Po 3 týdnu provozu nešla otevřít kapota motoru. V servisu přišlo několik mechaniků, tahalo za páčku silou a nic, už se schylovalo k rozebírání auta. Nakonec přišel zaměstnanec z Ukrajiny, škubnul s tím a bylo otevřeno. A pak, že takoví zaměstnanci toho moc neumí. Příčina – příliš vytočené gumové dorazy kapoty nahoru a zámek potom byl ve velkém tahu. Ono se to dalo i špatně zavírat.

Po měsíci provozu jsem se potkal s jedním pirátem co jezdí stříbrnou Octavií, jel po prostředku a sejmul mi levé zpětné zrcátko. Stálo mě to 2630,- Kč a ještě jsem musel překousnout, že budu mít trvale rýhu na bočním okénku. Z ručení to nedostanu, protože ujel a policie to samozřejmě neumí vyšetřit a havarijka je mi v tomto případě taky na nic.

Při teplotě -5C a níže vrže palubka, strašný zvuk. Nebudu to řešit, po cca 15 km jízdy se to trochu ohřeje a je klid. Auto nepůjde do servisu pokud pojede a někde nelehne. Možná v létě se na to mrknu a zkusím podložit.
Blbosti ve Fusionu


Blbosti, které zvládne každý. Nenadávejte mi za to, že jsem to sem dal. Není to žádná exhibice nebo vychloubalka, jenom ukázka co se dá dělat za pitomosti, které možná někdy pomůžou.

Při připoutávání dětské sedačky jsem .... zobrazit detailPopis funkcí palubního počítače


Zobrazuje:

1) údaje které lze vynulovat dlouhým stisknutím tl.
Průměrnou spotřebu na 100 km.
Průměrnou rychlost.
Denní počítadlo km.
.
2) údaje které nejdou nulovat.
Počítadlo celkově ujetých km.
Dojezd v km na palivo v nádrži.

Mezi těmito údaji.... zobrazit detail


Zakrytování děr okolo motoru


Níže je uveden popis vyplňujících plechů, které zabraňují vlézání koček do motorového prostoru. Kočky lezly vedle výfuku na převodovku řízení, z ní se potom vyškrábaly přes hadici chlazení a trubku klimatizace nahoru. Nejoblíbenější místo bylo na vyrovnávací nádržce chladiče. Nepohrdly ani poležením na baterii, krytu výfuku či přímo motoru. Že by tam spaly by nebyl zas takový problém, ale při prolézání zasekávaly .... zobrazit detail